BİR TESPİT BİR TEBRİK BİR KINAMA VE BİR SÖZ

0
793

TESPİT : Aylardır heyecanla beklenen referandum bitti. Şahsen benim tahmin ettiğim gibi çok az bir farkla evet sonucu çıktı. Bu çok açık bir şekilde EVET AMA sonucudur. Toplum iç ve dış yoğun sıkıntıların yaşandığı bu dönemde evet tercihini yapmış ama yapılan değişiklikler ile ilgili yoğun endişeleri olduğunu da ifade etmiştir. Toplumun bu mesajı umarım dikkate alınır ve uyum yasaları başta olmak üzere önümüzdeki süreçte yapılacak düzenlemelerle endişeleri giderici adımlar atılır.
TEBRİK :Yapılan referandumda % 86 ya yakın bir katılım göstererek ben buradayım ve demokrasiye sahip çıkıyorum diyen aynı zamanda küçük istisnalar dışında olgun bir süreç geçirmemizi sağlayan tüm vatandaşları kutluyorum .Onlar tebriki hak ettiler. Tercihleri ne olursa olsun kutlamayı hak ettiler. Bu halk duyarsızdır diyenlere bir kez daha ders verdiler.
KINAMA :Kanunlara ve kendi genelgelerine uygun şekilde bir seçim yaptırmayı beceremeyen mühürlü zarf ve tercih mühürü dağıtamayan ve bu sebeple referanduma gölge düşüren YSK yı kınıyorum. Üstelik yaptığı yanlışı aldığı yanlış kararla örtmeye çalışan YSK yı kınıyorum.
VE BİR SÖZ :Millet sözünü söylemiştir. Demokrasilerde milletin sözünün üstünde söz yoktur. Bu söze ancak saygı duyulur. Dolayısıyla herkes bu sonuca saygı duymalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here