Yaşı kaç oldu

0
829

Benim insanım hemen başlar söylenmeye: “Yaşı kaç oldu falanın da çocuğu hala evlenemedi.”
Evlilik kişinin kendine özgü tercihi ya da kaderidir. Kardeşim sana ne oluyor ki bu kadar abartıyorsun da; hem çocuğun hem de anne ve babasının üzülmesine neden oluyorsun. Bu densizlik değilde nedir? İnsanların özel hayatına karışmaktan, dedikodu yapmaktan ne zaman vazgeçeceksin. Bilmez misin evlilik ha dediğinde olmuyor. Kısmetinin açılması ya da kalbini yerinden oynatacak birisinin karşısına çıkması gerekmez mi?Evlilik bir eşya satın almak gibi değil ki ha dediğinde oluversin. Bazıları evliliği trafik kazasına benzetir. Yani planlayarak değilde, bazen beklenmediğin halde oluverir. Demek ki sabırsızlanmadan o anı beklemek gerekir.
Evlilikte gençlere fazla ısrarcı olmayın. Çünkü bazen bu mahalle baskısından kurtulmak için rastgele evlilik yapıp da mutsuz olanlar oluyor. Buna ne hakkınız var, lütfen haddinizi bilin ve başkasının işine karışarak onu üzmeyin.
(Çarpıcı olsun diye bu yazıyı farklı üslupta yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın.Yani sanki ben de densizliği kınarken densizlik ettim.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here